Concursul Școlar Național de biologie ”George Emil Palade”

Ediția a V-a

martie-iunie 2019

Participanții la etapa națională 2019



În lista de participanți vor aparea concurenții publicați și validați de fiecare județ în parte.

Clasa a V - a

Nr crt Județ Cod_concurent Nume și prenume elev Profesor coordonator Unitatea de învățământ
1 AB AB_5_1 Cicortaș Emanuel Ștefan Badu Istina Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș
2 AB AB_5_2 Badu Ioana Maria Badu Istina Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș
3 AG AG_5_1 NEACȘU D.D. MARIA SORESCU MIRELA COLEGIUL NAȚIONAL ,,ZINCA GOLESCU” PITEȘTI
4 AG AG_5_2 LAWRENCE D. T. ANNA ELENA DICU ELENA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,NICOLAE IORGA” PITEȘTI
5 AR AR_5_1 CHIȘ E. MATEI VOSTINAR MIHAELA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CAIUS IACOB” ARAD
6 AR AR_5_2 BUCIU A. CĂLIN JURCOVAN-VIGH MELINDA LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTTENBRUNN” ARAD
7 B B_5_1 AVRIGEANU T.VLAD CONSTANTIN CARAGEA BOGDAN SECTOR 1- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 7
8 B B_5_2 CODREANU I.IONUȚ ALEXANDRU TABAN DANIELA SECTOR 1- LICEUL TEORETIC ”JEAN MONNET”
9 B B_5_3 ANDREESCU A. L. ELEONORA MARIA ROPOTICĂ IONELA GABRIELA SECTOR 2-ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TUDOR ARGHEZI”
10 B B_5_4 DARIE I.IOANA-ALEXANDRA POGÂNGEANU ALINA SECTOR 2- COLEGIUL NAŢIONAL ”CANTEMIR-VODĂ”
11 B B_5_5 TECȘOR M. MARA GABRIELA PAPP AMALIA SECTOR 3- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LEONARDO DA VINCI”
12 B B_5_6 CINCA L.C. DAVID ANDREI LUPULESCU FELIX SECTOR 3- LICEUL TEORETIC INTERNAȚIONAL DE INFORMATICĂ
13 B B_5_7 CÎRJALIU S. VLAD CĂLIN NICOLETA SECTOR 4-ȘCOALA GIMNAZIALĂ” GEORGE BACOVIA”
14 B B_5_8 JILETCOVICI R. IOANA - RUXANDRA NUȚĂ MIHAELA SECTOR 4- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MĂRȚIȘOR”
15 B B_5_9 CONSTANTINESCU A. MATEI VELICAN ALEXANDRA MIHAELA SECTOR 5- COLEGIUL NAȚIONAL ”GHEORGHE LAZĂR”
16 B B_5_10 ROTARU P. ANNA KODJABASHIJA CORINA SECTOR 5-ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”COPIL DORIT”
17 B B_5_11 GROSU G.I. VLAD IONESCU CAMELIA - ECATERINA SECTOR 6- COLEGIUL NAȚIONAL ”GRIGORE MOISIL”
18 B B_5_12 MAXIM C.G. LEONARD ADRIAN KODJABASHIJA CORINA SECTOR 6-COLEGIUL NAŢIONAL ”ELENA CUZA”
19 BC BC_5_1 BOGDAN NARCIS-IULIAN IVAN CARMEN ŞCOALA GIMNAZIALĂ GĂICEANA
20 BC BC_5_2 MANEA DARIUS-ANDREI RUSU IULIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "GEORGE ENESCU" MOINEŞTI
21 BN BN_5_1 Moldovan Alexandru Cristian Moldovan Victoria Școala Gimnazială Nr.1 Lunca Ilvei
22 BN BN_5_2 Uillăcan David Moraru Dana Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița
23 BT BT_5_1 HOROPCIUC ŞTEFANIA BEJINARIU ANA MARIA Şcoala Gimnazială ,,Leon Dănăilă,, Darabani
24 BT BT_5_2 PURUŞNIUC ŞTEFANIA OLARIU MIHAELA Şcoala Gimnazială ,,A. I. Cuza, Dorohoi
25 BV BV_5_1 - - -
26 BV BV_5_2 - - -
27 BZ BZ_5_1 Drăghiciu Radu prof. Anișoara MICU Școala Gimnazială Nr. 1, Rm. Sărat, județul Buzău
28 BZ BZ_5_2 BARAJ
29 CL CL_5_1 Enache N.Ana Maria Nicola Bumbulici Gabriela Școala Gimnazială „Tudor Vladimirescu”
30 CL CL_5_2 Florea M. Maria Roxana Antonaru Cristina Școala Gimnazială Nr.1 Unirea
31 CS CS_5_1 CAIMAC I. ALESIA MARIA PUȘU FLORENTINA NICOLETA Școala Gimnazială Nr. 7 Reșița
32 CS CS_5_2 BAN C. MIRCEA PUȘU FLORENTINA NICOLETA Școala Gimnazială Nr. 7 Reșița
33 CT CT_5_1 RADU A.OCTAVIAN ACREȚEI VIRGINIA COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC
34 CT CT_5_2 IONIŢĂ L.Ş. EVA-ŞTEFANIA STELEA DOINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.43
35 CV CV_5_1 Zágoni A. Tamás Ferencz Orsolya-Zsuzsa Colegiul Naţional"Székely Mikó" Sf. Gheorghe
36 CV CV_5_2  Neaga Áron Botos Gyöngyvér Liceul de Arte "Plugor Sándor", Sf. Gheorghe
37 DJ DJ_5_1 Catana Justina Maria Folea Elena Școala Gimnazială Nr. 5
38 DJ DJ_5_2 Bărbuț Cătălin Grumăjel Gina Școala Gimnazială”Mircea Eliade” Craiova
39 GJ GJ_5_1 Cojocaru Sara Scurtu Elena Colegiul National Spiru Haret, Tg.Jiu
40 GJ GJ_5_2 Popeangă Robert Constantin Pilea Anca Şcoala Gimnazială Alexandru Ştefulescu, Tg.Jiu
41 GL GL_5_1 ROTARU G. TEODORA DANIELA CĂLUGĂRU VIORICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 26 GALAȚI
42 GL GL_5_2 MAVROCHEFALOS C.M. DAVID ALEXANDRU SECHEL CARMEN MIRELA COLEGIUL NATIONAL ”SPIRU HARET” TECUCI
43 HD HD_5_2
44 HR HR_5_1 László Csongor Hégető Katalin Școala Gimnazială „József Attila” Miercurea Ciuc
45 HR HR_5_2 Csibi Eduárd Fülöp Réka Școala Gimnazială „Siklódi Lőrinc” Ditrău
46 IF IF_5_1 MURARIU Octavian EFRIM Mirela Școala Gimnazială Nr. 2 Buftea
47 IF IF_5_2 IORDACHE Teodor Ion PÎRVU Mihaela Școala Gimnazială Nr. 1 Buftea
48 IL IL_5_1 MÎINEA ANDREEA LĂCRĂMIOARA NEGOIȚĂ IULIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ PERIEȚI
49 IL IL_5_2 TEIOSANU ANDRA MARIA DUȘE ANGELICA LICEUL DE ARTE IONEL PERLEA SLOBOZIA
50 IS IS_5_1 SOLOMON RAREȘ IEREMIE IOANA COLEGIUL NAȚIONAL,, EMIL RACOVIȚĂ'IAȘI
51 IS IS_5_2 BALAN IUSTIN ȚUȚU ANA MARIA COLEGIUL NAȚIONAL,, GARABET IBRĂILEANU'IAȘI
52 MH MH_5_1 ANGHEL LUCIANA FLORENTINA TEODORESCU TITELA Şcoala Gimnazială ,,Alice Voinescu”
53 MH MH_5_2 PĂTRUŢI ŞTEFANIA ALEXIA TEODORESCU TITELA Şcoala Gimnazială ,,Alice Voinescu”
54 MM MM_5_1 DANCIU M. MELISA RAD LĂCRIMIOARA COLEGIUL NAŢIONAL "GHEORGHE ŞINCAI" BAIA MARE
55 MM MM_5_2 DAN F. ANA PAULA HENTES MONICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ "VASILE LUCACIU" ȘIȘEȘTI
56 MOLDOVA MOLDOVA_5_1
57 MOLDOVA MOLDOVA_5_2
58 MS MS_5_1 Moldovan Ilinca Bota Nicoleta Școala Gimnazială „Dacia” Târgu-Mureș
59 MS MS_5_2 Plopeanu Ian Bota Nicoleta Școala Gimnazială „Dacia” Târgu-Mureș
60 PH PH_5_1 DIAC R.C.RADU-ANDREI PÎRVU MIHAELA COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” PLOIEȘTI
61 PH PH_5_2 BUTNARU D.ANDREEA-NICOLETA MANEA CAMELIA LICEUL TEORETIC ”BRÎNCOVEANU VODĂ” URLAȚI
62 SB SB_5_1 BALINT RALUCA OLTEAN CORINA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.21 SIBIU
63 SB SB_5_2 BODEA ROBERT VALENTIN HĂRĂBALĂ CAMELIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 CISNĂDIE
64 SM SM_5_1 POP ALESSIA MATEI AURICA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "LUCIAN BLAGA"
65 SM SM_5_2 BRĂDEANU ELEONORA SILAGHI IONEL ȘCOALA GIMNAZIALĂ "GRIGORE MOISIL"
66 SV SV_5_1 ILAȘ IOANA ELENA prof. Crețan Simona ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MITROPOLIT IACOB PUTNEANUL” PUTNA
67 SV SV_5_2 SOLOGIUC LUCA TUDOR prof. Alexandriuc Camelia ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRON COSTIN” SUCEAVA
68 TL TL_5_1 Huțu Mihai- Alexandru Neagu Nicoleta-Larisa Școala Gimnazială ”Ion Luca Caragiale” Tulcea
69 TL TL_5_2 Constantin Corina Anamaria Neagu Nicoleta-Larisa Școala Gimnazială ”Ion Luca Caragiale” Tulcea
70 TM TM_5_1 MANEA SERGIU SILVESTER MONICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 TIMIȘOARA
71 TM TM_5_2 CHIMIEC FLAVIA CORNEAN VIORICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 LUGOJ
72 TR TR_5_1 Tudor Mihnea - Ioan Voinea Cristina Școala Gimnazială "Ștefan cel Mare" Alexandria
73 TR TR_5_2 Velicu Teodora - Maria Roșoga Delia Școala Gimnazială "Mihai Viteazul" Alexandria
74 VL VL_5_1 Tudose Raul Emanuel Ciortea Anca Teodora Şcoala Gimnazială Nr. 5 Rm.Vâlcea
75 VL VL_5_2 Ionete Rebeca Medeea Tufeanu Adela Şcoala Gimnazială Nr. 10 Rm.Vâlcea
76 VN VN_5_1 STĂNCULEA T. ANDREI CĂLIN ADRIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,DUILIU ZAMFIRESCU” FOCȘANI
77 VN VN_5_2 MOCANU V. DARIA ANDREEA CĂLIN ADRIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,DUILIU ZAMFIRESCU” FOCȘANI
78 VS VS_5_1
79 VS VS_5_2

Clasa a VI - a

Nr crt Județ Cod_concurent Nume și prenume elev Profesor coordonator Unitatea de învățământ
1 AB AB_6_1
2 AB AB_6_2
3 AG AG_6_1 BALOTESCU DORU ȘTEFAN RETEVOI GHEORGHE ROMEO ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,MIRCEA CEL BĂTRÂN” CURTEA DE ARGEȘ
4 AG AG_6_2 IORGOVEANU D. ANDREI DICU ELENA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,NICOLAE IORGA” PITEȘTI
5 AR AR_6_1 GOINA D. C. DARIA DURNEA ANCUTA OANA COLEGIUL NAŢIONAL „MOISE NICOARĂ” ARAD
6 AR AR_6_2 MADAR A. ANAMARIA JURCA FLOAREA LICEUL TEORETIC „ADAM MULLER GUTTTENBRUNN” ARAD
7 B B_6_1 ȘTEFĂNESCU A.ECATERINA VASILESCU SIMONA SECTOR 1- COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ”TUDOR VIANU”-
8 B B_6_2 GRECU R.SONIA- MARIA DUMITRU FLORENTIN SECTOR 1- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PIA BRĂTIANU”
9 B B_6_3 ROVENȚA V. VIRNA IOANA PARASCHIV CRISTIANA SECTOR 2- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MAICA DOMNULUI”
10 B B_6_4 ZGLIMBEA C. V. MIHAI ALEXANDRU MIHĂILESCU ANGELICA SECTOR 2-COLEGIUL NATIONAL BILINGV
11 B B_6_5 HRISTENCO A.I. VLADIMIR PAPP AMALIA SECTOR 3- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LEONARDO DA VINCI”
12 B B_6_6 IORGULESCU C. N. IRINA PAPP AMALIA SECTOR 3- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LEONARDO DA VINCI”
13 B B_6_7 CĂLINESCU G. M. MATEI ANDREI CĂLIN NICOLETA SECTOR 4-ȘCOALA GIMNAZIALĂ” GEORGE BACOVIA”
14 B B_6_8 MARINESCU I.B. RADU ALEXANDRU MĂNICĂ ILEANA SECTOR 4- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 194
15 B B_6_9 GÎRLEANU D. ELIZA ELENA DAVID IULIANA SECTOR 5-ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PRINCIPESA MARGARETA”
16 B B_6_10 NEACŞU L.C. MIRUNA-ALEXIA VELICAN ALEXANDRA MIHAELA SECTOR 5- COLEGIUL NAȚIONAL ”GHEORGHE LAZĂR”
17 B B_6_11 STĂNOIU M. IOANA IONESCU CAMELIA - ECATERINA SECTOR 6- COLEGIUL NAȚIONAL ”GRIGORE MOISIL”
18 B B_6_12 TOMA M.L. RAREȘ IOAN PADIU GEORGIANA SECTOR 6-ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.117
19 BC BC_6_1 FORCOȘ ERIC ANDREI MIRELA BERZA COLEGIUL NAȚIONAL „FERDINAND Iˮ BACĂU
20 BC BC_6_2 PRUTEANU IOANA ARDELEANU VIOLETA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "TRISTAN TZARA" MOINEŞTI
21 BN BN_6_1 Marisca Georgiana Raluca Dărăban Ioana Roxana Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița-Bîrgăului
22 BN BN_6_2 Moldovan Alexandra Ana Leuca Emilia Școala Gimnazială Nr.1 Bistrița
23 BT BT_6_1 SINESCU RAREŞ CHIRIAC PARASCHIVA Şcoala Gimnazială Nr. 11 Botoşani
24 BT BT_6_2 BALAN IACOBEANU ANDREEA ANTOCHE MIRELA coala Gimnazială ,,Grigore Antipa,, Botoşani
25 BV BV_6_1 Dumitrescu C.I. Ștefan-Ionel Pașca Anastasia Colegiul Naţional ”Dr. Ioan Meșotă” Brașov
26 BV BV_6_2 Popa L. I. Ioana Victoria Șandor Mihaela/Pașca Anastasia Centrul Judeţean de Excelenţă/ Colegiul Naţional ”Dr. Ioan Meșotă” Brașov
27 BZ BZ_6_1 Chiriac Flavia Paula prof. Nicoleta MANOLACHE Școala Gimnazială Nr. 1, Rm. Sărat, județul Buzău
28 BZ BZ_6_2 Nicolai Veronica prof. Marilena URMUZACHE Școala Gimnazială Nr.7 Buzău, județul Buzău
29 CL CL_6_1 Filip V. Natalia Ionel Petruța Școala Gimnazialã ”Mihai Viteazul”
30 CL CL_6_2 Niculae P. Sebastian Valentin Ionel Petruța Școala Gimnazialã ”Mihai Viteazul”
31 CS CS_6_1 ROMAN I. DARIA MARIA OLARIU GABRIELA GIANINA Școala Gimnazială Nr. 9 Reșița
32 CS CS_6_2 KLOȚBIR R. EDUARD ANTON PUȘU FLORENTINA NICOLETA Școala Gimnazială Nr. 7 Reșița
33 CT CT_6_1 BELU-NICOLAE THEODORA UNITU GEORGETA ȘCOALA GIMNAZIALĂ
34 CT CT_6_2 HORNEA A. DAVID MITREA ADRIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 MANGALIA
35 CV CV_6_2
36 CV CV_6_1 Kovács Richárd-Barna Vinkler Melinda Școala Gimnazială ”Henter Károly”, Bodoc
37 DJ DJ_6_1 Troanță Mario Călin Folea Elena Școala Gimnazială Nr. 5
38 DJ DJ_6_2 Șerban Sara Gabriela Andreescu Anda Școala Gimnazială”Nicolae Romanescu” Craiova
39 GJ GJ_6_1 Voicu Alexandru Zăvoianu Maria Şcoala Gimnazială Nr.1, Motru
40 GJ GJ_6_2 Şcheau Alexandru Popescu Dacia Şcoala Gimnazială Alexandru Ştefulescu,Tg.Jiu
41 GL GL_6_1 SARDARU D.C. ȘTEFAN ADRIAN CĂLUGĂRU VIORICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”CTIN. GH. MARINESCU” GALAȚI
42 GL GL_6_2 VIORESCU F.A. RAREȘ-CRSTIAN PUȘCAȘU PROFIRIȚA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 25 GALAȚI
43 HD HD_6_1
44 HD HD_6_2
45 HR HR_6_1 Forika Levente- Ákos Forika Kinga-Emese Şcoala Gimnazială ”Fogarasy Mihály” Gheorgheni
46 HR HR_6_2 Hompoth Renáta Fülöp Réka Școala Gimnazială „Siklódi Lőrinc” Ditrău
47 IF IF_6_1 GHEORGHE Mădălina SIMION Nicoleta Școala Gimnazială Nr.1 Cornetu
48 IF IF_6_2 DINU Ruxandra Ileana PÎRVU Mihaela Școala Gimnazială Nr.1 Buftea
49 IL IL_6_1 DIȚU MIHAI NICOLAE ENACHE ELENA LICEUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ
50 IL IL_6_2 CIOBIA IRINA GABRIELA ILINA SIMONA ȘCOALA GIMNAZIALĂ GHEORGHE DOJA
51 IS IS_6_1 MATASĂ GEORGE CIOCOIU ALINA
52 IS IS_6_2 ISPIR TUDOR COLEGIUL NAȚIONAL COLEGIUL NAȚIONAL
53 MH MH_6_1 OPRICAN ANDREI DOBROIU PAULA Colegiul Naţional Pedagogic ,,Ştefan Odobleja”
54 MH MH_6_2 VINTILESCU ANA-MARIA NEAGU LIDIA ELEONORA Şcoala Gimnazială nr.3
55 MM MM_6_1 BOZGA D. G. DARIAN CALIN CARMEN DIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ "AVRAM IANCU" BAIA MARE
56 MM MM_6_2 MAGHIARI C. ILINCA SABAU MONICA CLAUDIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ "DIMITRIE CANTEMIR" BAIA MARE
57 MOLDOVA MOLDOVA_6_1
58 MOLDOVA MOLDOVA_6_2
59 MS MS_6_1 Iernuțan Alexandru Răzvan Pop Maria Școala Gimnazială „Emil Drăgan” Ungheni
60 MS MS_6_2 Albu David - Andrei Iernuțan Nadia școala Gimnazială „Liviu Rebreanu” Târgu-Mureș
61 PH PH_6_1 ROȘU J.MIRUNA IOANA PÎRVU MIHAELA COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” PLOIEȘTI
62 PH PH_6_2 DRAGOMIR M. ANA DARIA ABABII ANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION CÂMPINEANU” CÂMPINA
63 SB SB_6_1 POPA EUGEN TUDOR MIHAI MIHAELA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.18 SIBIU
64 SB SB_6_2 HORHAT RALUCA MUNTEAN CLAUDIA COLEGIUL NAŢIONAL "SAMUEL VON BRUKENTHAL" SIBIU
65 SM SM_6_1 ARNĂUȚ LUANA PRODAN ADRIANA COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE
66 SM SM_6_2 COMAN DARIAN PRECUP MIRELA ȘCOALA GIMNAZIALĂ "AVRAM IANCU" SATU MARE
67 SV SV_6_1 SĂNDULESCU VLAD IOAN prof. Horea Maria ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BOGDAN VODĂ” CÂMPULUNG MOLDOVENESC
68 SV SV_6_2 PAȘCANIUC PHILIP prof. Horga Marcela ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI
69 TL TL_6_1 Nan Bianca-Maria Radu Adina Colegiul Dobrogean ”Spiru Haret” Tulcea
70 TL TL_6_2 Cazacu Delia-Mihaela Cherciu Maricela Școala Gimnazială ”Traian Coșovei” Somova
71 TM TM_6_1 POP CRISTIAN JEBEREAN VENERA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 16 TAKE IONESCU TIMIȘOARA
72 TM TM_6_2 MOLDT BEATRICE NEMEȘ ADELA COLEGIUL NAȚIONAL C.D.LOGA TIMIȘOARA
73 TR TR_6_1 Moise Bogdan - Beniamin Roșoga Delia Școala Gimnazială "Mihai Viteazul" Alexandria
74 TR TR_6_2 Ivana Alexandra - Maria Nelepcu Mădălina Școala Gimnazială "Mircea cel Bătrân" Turnu Măgurele
75 VL VL_6_1 Marin Ioana Ciortea Anca Teodora Şcoala Gimnazială Nr. 5 Rm.Vâlcea
76 VL VL_6_2 Popescu Maria Ştefania Ciortea Anca Teodora Şcoala Gimnazială Nr. 5 Rm.Vâlcea
77 VN VN_6_1 OSTAFIE N. S. DARIA TERTELICI SILVIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ȘTEFAN CEL MARE” FOCȘANI
78 VN VN_6_2 DANIȘ M. MĂLINA ROXANA MÎNEA ADRIANA COLEGIUL NAȚIONAL ,,EMIL BOTTA” ADJUD
79 VS VS_6_1
80 VS VS_6_2