Concursul Școlar Național de biologie ”George Emil Palade”

Ediția a IV-a

mai-iunie 2018

Rezultate obținute la etapa națională 2018

Clasa a V - a

Nr crt Județ Cod_concurent Numele și prenumele elevului Profesor coordonator Unitatea de învățământ Punctaj
1 IS IS_5_1 TIRON MARIA CONDREA MARIETA LICEUL TEORETIC ,, VASILE ALECSANDRI’’ IAȘI92
2 IL IL_5_1 Diţu Mihai-Nicolae Enache Elena Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară Feteşti90
3 TR TR_5_1 MOISE BOGDAN-BENIAMIN ZAHARIA MARIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI VITEAZUL" ALEXANDRIA90
4 DB DB_5_1 POPESCU M.L. MARIA ALEXANDRA STOICA FLORINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,IOAN ALEXANDRU BRĂTESCU VOINEȘTI” 89
5 B B_5_1 STĂNOIU M. IOANA IONESCU CAMELIA ECATERINA COLEGIUL NAȚIONAL ”GRIGORE MOISIL ”89
6 B B_5_3 BONCA S.M. ANDRA TEODORA VELICAN ALEXANDRA COLEGIUL NAȚIONAL ”GHEORGHE LAZĂR”87
7 DJ DJ_5_1 Troanță Mario Călin Folea Elena Școala Gimnazială Nr. 5 "Av. P. Ivanovici" Băilești87
8 CL CL_5_1 NICOLAE P. SEBASTIAN VALENTIN Ionel Petruța Școala Gimnazialã ”Mihai Viteazul” Călărași86
9 BT BT_5_1 ŢIFREA LUCA STELIAN NACU ADELINA Şcoala Gimnazială Nr. 17 Botoşani86
10 VS VS_5_1 CLAPA M. ANDREEA PURICE IONEL Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu" Vaslui85
11 AR AR_5_1 NICODIN DAVID ADRIAN CĂRĂBAŞ MARIAN COLEGIUL NAŢIONAL MOISE NICOARĂ ARAD85
12 BR BR_5_1 COMŞA IOANA ALEXIA FĂTU MARIA COLEGIUL NAŢIONAL NICOLAE BĂLCESCU BRĂILA84
13 BC BC_5_1 SCARLAT L. C. EDUARD-CONSTANTIN BÎRA CORINA-MIHAELA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 BACĂU83
14 SB SB_5_1 Băiaşu Tudor Creangă Vasilica Şcoala Gimnazială I.L.Caragiale82
15 CT CT_5_1 RADU A.OCTAVIAN GHERGHINA MARIANA COLEGIUL NAȚIONAL DE ARTE REGINA MARIA CONSTANȚA82
16 HD HD_5_1 LAZĂR D. O. OVIDIU MARIAN TĂNASE ANCA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 HUNEDOARA81
17 BV BV_5_1 Pană Alexandra-Emilia AncănNicoleta, Pasca Anastasia/Mocanu Cristina Centrul Judeţean de Excelenţă Braşov/Colegiul Naţional "Dr. I. Meşotă" Braşov81
18 MH MH_5_1 VINTILESCU T.F.ANA-MARIA NEAGU ELEONORA LIDIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR.381
19 CJ CJ_5_1 CATARGIU T. RAREȘ STĂNESCU CARMEN ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IULIU HAȚIEGANU” CLUJ-NAPOCA80
20 B B_5_2 DINCĂ C. ȘTEFAN NEAGU GEORGETA LICEUL TEORETIC ” SFINȚII TREI IERARHI”79
21 MM MM_5_1 FARCAȘ L.MAIA LORENA MATIAS CARMEN COLEGIUL NAȚIONAL ”VASILE LUCACIU” BAIA MARE79
22 NT NT_5_1 DENCIU ANDREI CRISTIAN ACATRINEI IONELA COLEGIUL NAȚIONAL PETRU RAREȘ PIATRA NEAMȚ78
23 CS CS_5_1 KLOȚBIR R. EDUARD ANTON PUȘU FLORENTINA NICOLETA Școala Gimnazială Nr. 7 Reșița78
24 SV SV_5_1 PAȘCU EMANUEL STRUGARU MĂDĂLINA Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Rădăuți78
25 BH BH_5_1 SĂCUI L. ŞTEFAN LUCA TIVADAR SORINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DACIA” ORADEA78
26 TL TL_5_1 Cazacu M. Delia Mihaela Cherciu Maricela Școala Gimnazială ”Traian Coșovei” Somova77
27 PH PH_5_1 NIȚICĂ DANIEL POPA ANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRGINENI76
28 OT OT_5_1 ȘTEFAN ALEXANDRU GABRIEL MITRU AIDA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EUGEN IONESCU”, SLATINA76
29 VL VL_5_1 Dumitrescu Antonio Anghel Daciana Colegiul Național Mircea cel Bătrân Râmnicu Vâlcea75
30 AG AG_5_1 Ștefan T.S. Delia Ioana Ghițulescu Claudia Școala Gimnazială ,,Virgil Calotescu" Bascov75
31 CV CV_5_1 BARDOCZ A MAGOR Józsa Delinke Școala Gimnazială 71
32 BZ BZ_5_1 Popescu Ingrid Nicoleta MANOLACHE Școala Gimnazială Nr. 1, Rm. Sărat, județul Buzău70
33 HR HR_5_1 Lukács L. Hanna Dénes Henriette Colegiul Reformat „Baczkamadarasi Kis Gergely” Odorheiu Secuiesc69
34 TM TM_5_1 PRICOP-KAMPIAN M.M. MARA RUSU CRINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 30 TIMIȘOARA69
35 GR GR_5_1 STOICA MATIA MITROFAN JENICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” GIURGIU69
36 AB AB_5_1 Banea Aida-Alis Badu Istina Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Ocna Mureș68
37 IF IF_5_1 Vîlcu Miruna Mihaela Silvi Mihaela Școala Gimnazială ,,Prof. Ion Vișoiu” Chitila67
38 GJ GJ_5_1 COLŢAN ANTONIA PILEA ANCA ŞCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU ŞTEFULESCU62
39 SM SM_5_1 FRÎNCĂU C.M. ELISA CRISTINA PRODAN ADRIANA COLEGIUL NAȚIONAL "MIHAI EMINESCU"SATU MARE58
40 MOLDOVA MOLD_5_1 Onofrei Andrian Rîsîpanu Lilia Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, municipiul Ungheni56
41 GL GL_5_1 NAFTAN P. ROBERT ANDREI ENACHE CRISTINA-RODICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 GALAȚI55
42 MS MS_5_1 Szekely Letiția Pogăcean Daniela Colegiul Național ”Alexandru Papiu Ilarian” Tîrgu Mureș51
43 SJ SJ_5_1 Moldovan Eliza Timea Marian Adriana Liceul cu Program Sportiv ”Avram Iancu”Zalău47

Clasa a VI - a

Nr crt Județ Cod_concurent Numele și prenumele elevului Profesor coordonator Unitatea de învățământ Punctaj
1 AB AB_6_1 Budai Bianca-Antonia Pojar Lidia Corina Școala Gimnazială ”Axente Sever” Aiud96
2 IS IS_6_1 OLARIU TUDOR SEBASTIAN IMBRIA ADINA COLEGIUL NAŢIONAL ,, COSTACHE NEGRUZZI’’ IAȘI96
3 BC BC_6_1 TANȚOȘ I. M. IOANA BRAN SIMONA COLEGIUL NAȚIONAL „FERDINAND Iˮ BACĂU96
4 BZ BZ_6_1 Vlad G. D. David Andrei Ionel OANCEA Școala Gimnazială Nr.11 Buzău, județul Buzău96
5 OT OT_6_1 IORDACHE ANDREEA BIANCA PREDEANU FLORENTINA COLEGIUL NAȚIONAL „ION MINULESCU”, SLATINA95
6 CS CS_6_1 COLȚAN L. AMALIA MARIA MAGHEȚ GABRIELA Școala Gimnazială Nr. 8 Reșița92
7 CJ CJ_6_1 MATEI F. RĂZVAN-CLAUDIU DASCĂLU CRISTINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AVRAM IANCU” DEJ92
8 TL TL_6_1 Popescu C. Luca - Daniel Stanciu Nicoleta - Larisa Școala Gimnazială ”Ion Luca Caragiale” Tulcea92
9 MM MM_6_1 ANDREICA Ș.CRISTIAN MELNICIUC ADRIANA ELENA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 VIȘEUL DE SUS91
10 BH BH_6_1 GAVRILUŢ M. MARA MAGYAR ANA LICEUL TEOLOGIC BAPTIST ”EMANUEL” ORADEA91
11 GL GL_6_1 BĂLĂNESCU F. ȘTEFAN RAREȘ DINU MARIA COLEGIUL NAȚIONAL ”VASILE ALECSANDRI” GALAȚI90
12 SV SV_6_1 TOFAN ANASTASIA MARIA IRIMIA VALENTINA Școala Gimnazială „Al.I.Cuza” Fălticeni90
13 VS VS_6_1 BUTNARU C. IUSTIN GABRIEL BUCĂTARU ECATERINA Şcoala Gimnazială "Ştefan cel Mare" Vaslui 89
14 DB DB_6_1 MARINICĂ IONUȚ ALEXANDRU TĂNASE OFELIA ANTOANETA COLEGIUL NAȚIONAL ,,IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU”89
15 DJ DJ_6_1 Resceanu I. Alexandru Grumăjel Gina Școala Gimnazială”Mircea Eliade” Craiova88
16 B B_6_3 MORUȘ R.M. ALEXANDRU VASILESCU SIMONA COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ ”TUDOR VIANU”87
17 CL CL_6_1 SĂLAI R. ANAIS ANDREEA Bălan Nicoleta Liceul Teoretic “Neagoe Basarab” Oltenița87
18 TR TR_6_1 IATAN DORA-ALEXANDRA BURLACU CRISTIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU" ROȘIORII DE VEDEI86
19 IF IF_6_1 Andrei Cristina Alexandra Pîrvu Mihaela Școala Gimnazială Nr.1 Buftea85
20 VN VN_6_1 PANTEA N. IONUȚ MATEI TERTELICI SILVIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,ȘTEFAN CEL MARE” FOCȘANI85
21 BT BT_6_1 UNGUREANU MAIA ALEXIA MITELU CĂTĂLINA Colegiul Naţional,,Mihai Eminescu,, Botoşani85
22 CT CT_6_1 MUNTEANU S. OTILIA MUNTEANU MĂDĂLINA LICEUL TEORETIC OVIDIUS 84
23 GJ GJ_6_1 TĂEREL RADU NICOLAE POPESCU DACIA ŞCOALA GIMNAZIALĂ ALEXANDRU ŞTEFULESCU84
24 NT NT_6_1 IFTIMIE TUDOR ȘTEFAN SPIRIDON VICTORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR 2 PIATRA NEAMȚ82
25 SM SM_6_1 PIȚIG C. ANTONIA PĂDUREANU MONICA COLEGIUL NAȚIONAL "IOAN SLAVICI"SATU MARE81
26 AR AR_6_1 KRAJCZAR DAVID ŞTEFAN DURNEA ANCUŢA OANA COLEGIUL NAŢIONAL MOISE NICOARĂ ARAD80
27 BR BR_6_1 NAZÎRU VLAD CONSTANTIN AURORA SCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI VITEAZUL BRĂILA80
28 PH PH_6_1 TOADER BIANCA MARIN ANA COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” PLOIEȘTI80
29 AG AG_6_1 Florea V. Denisa Mihaela Ionescu Alina Școala Gimnazială ,,Ion Minulescu" Pitești79
30 BV BV_6_1 Hodor Sylvia Maria Mohan Rodica, Şandor Mihaela/Popescu Magda Centrul Judeţean de Excelenţă Braşov/Colegiul Naţional "Andrei Şaguna" Braşov79
31 CV CV_6_1 PÁL F ÁGNES Köllő Zsolt Ágoston Colegiul Național "Székely Mikó"79
32 B B_6_2 RANETTI B.C. DINU LUCA BĂLUȚĂ VIRGINIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ION DUMITRIU”78
33 VL VL_6_1 Ionescu Alexandra Ștefania Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu Vâlcea Ciortea Anca Teodora77
34 HD HD_6_1 BOCIU C. T. EDUARD ALEXANDRU SÎRBU CRISTINA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 PETROȘANI76
35 TM TM_6_1 MUNTEAN O. IOANA MARA ADAM LAVINIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 TIMIȘOARA76
36 MS MS_6_1 Ban Mara Bota Nicoleta Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Tîrgu Mureș75
37 B B_6_1 SECARĂ M.M. ANDREI-PAVEL PADIU GEORGIANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11775
38 SJ SJ_6_1 Știr Teodora Ioana Marian Adriana Liceul cu Program Sportiv ”Avram Iancu”Zalău75
39 MH MH_6_1 DOANDEŞ C.COSMIN CRISTIAN GIUICĂ ADRIANA COLEGIUL NAŢIONAL ,,GHEORGHE ŢIŢEICA” 74
40 SB SB_6_1 Brădean Raluca Mihai Mihaela Şcoala Gimnazială Nr.1872
41 IL IL_6_1 Mateescu G Alexandru Andrei Braşoveanu Ionela Şcoala Gimnazială Nr. 3 Slobozia71
42 MOLDOVA MOLD_6_1 Butnaru Dan Nastas Svetlana Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”, municipiul Ungheni50
43 GR GR_6_1 ROȘU CRISTIAN GABRIEL MITROFAN JENICA ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI EMINESCU” GIURGIU47
44 HR HR_6_1 Feleki Cs. Bíborka Dénes Henriette Colegiul Reformat „Baczkamadarasi Kis Gergely” Odorheiu Secuiesc46